Wykaz darczyńców 1% podatku za 2020 r.

Przychodzi taki dzień, w którym nie sposób dobrać słów wdzięczności i wyliczyć osób, którym zawdzięczam tak wiele…
Chodzi o dzień otrzymania od Zarządu SPON „Tetrusek” wykazu darczyńców 🙂 To ogromnie miłe uczucie widzieć co roku te same nazwiska! Większości ofiarodawców nie znam osobiście, ale dzięki nk i facebook mogliśmy nawiązać kontakt i troszeczkę się poznać.
Wszystkim osobom, które zadeklarowały na moje leczenie swój 1% podatku z całego serca dziękuję! Szczególnie tym, którzy wspierają mnie od wielu lat. Jest to dla mnie duża pomoc finansowa, bo dzięki niej mogę kupić sprzęt rehabilitacyjny i opłacić ćwiczenia z fizjoterapeutą. Dziękuję i proszę o pamięć podczas wypełniania PIT-u za 2021 r.:)
Niestety, wygląda na to, że z powodu Nowego Ładu, w przyszłym roku na wykazie darczyńców ostatni raz zobaczę niektóre nazwiska. Z założeń ustawy wynika bowiem, że od dochodów najmniej zarabiających, czyli m.in sporej części emerytów, nie będzie pobierany podatek. Rzecz jasna osoby te materialnie będą miały lepiej, ale nie płacąc podatku nie przekażą tradycyjnego 1 %. Dla podopiecznych OPP to cios, bo pomimo tego, że deklarowane były niewielkie kwoty, to przekazane przez większe grono osób dawały stałą pomoc. A zatem pozostaje mi życzyć Wam bogactwa, bo wtedy wszyscy będziecie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, żeby starczyło dla Waszych rodzin, na podatki i pomoc potrzebującym 🙂

Comments are closed.