PIT 2022 za rok 2021

1 maja 2022
Uwaga! Ważna informacja dla osób wypełniających roczny PIT na ostatnią chwilę – termin do jutra! Ustawowo należy to zrobić do 30 kwietnia, ale jeśli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień, który jest ustawowo wolny od pracy, termin zostaje przedłużony i rozliczenie można składać do dnia następnego po dniu wolnym od pracy.
W tym roku 30 kwietnia przypada w sobotę, a 1 maja to niedziela, dlatego PIT za 2021 rok możemy złożyć najpóźniej w poniedziałek, 2 maja.

 

Великден’2022

24 kwietnia 2022

З нагоды Воскресенія Христового, желам вельо радости, здоровя, миру, надіі і спокійного прожытя світлого періоду Великодных Свят!

WESOŁEGO ALLELUJA!

17 kwietnia 2022

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka duchowa radość i okazja do rodzinnych spotkań. Życzę, aby ten wyjątkowy czas był wypełniony również miłością i pomocą, jaką możemy dać nie tylko najbliższym, lecz wszystkim potrzebującym.

 

Христос Раждаєт ся! Во Вифлеємі! Славите Єго!

6 stycznia 2022

«Во Вифлеємі нині новина,

Пречиста Діва зродила Сина.

В яслах сповитий поміж бидляти,

Спочив на сіні Бог необнятий.»

Здравых і благословенных свят Рождества Христового!

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2021

Wykaz darczyńców 1% podatku za 2020 r.

27 listopada 2021

Przychodzi taki dzień, w którym nie sposób dobrać słów wdzięczności i wyliczyć osób, którym zawdzięczam tak wiele…
Chodzi o dzień otrzymania od Zarządu SPON „Tetrusek” wykazu darczyńców 🙂 To ogromnie miłe uczucie widzieć co roku te same nazwiska! Większości ofiarodawców nie znam osobiście, ale dzięki nk i facebook mogliśmy nawiązać kontakt i troszeczkę się poznać.
Wszystkim osobom, które zadeklarowały na moje leczenie swój 1% podatku z całego serca dziękuję! Szczególnie tym, którzy wspierają mnie od wielu lat. Jest to dla mnie duża pomoc finansowa, bo dzięki niej mogę kupić sprzęt rehabilitacyjny i opłacić ćwiczenia z fizjoterapeutą. Dziękuję i proszę o pamięć podczas wypełniania PIT-u za 2021 r.:)
Niestety, wygląda na to, że z powodu Nowego Ładu, w przyszłym roku na wykazie darczyńców ostatni raz zobaczę niektóre nazwiska. Z założeń ustawy wynika bowiem, że od dochodów najmniej zarabiających, czyli m.in sporej części emerytów, nie będzie pobierany podatek. Rzecz jasna osoby te materialnie będą miały lepiej, ale nie płacąc podatku nie przekażą tradycyjnego 1 %. Dla podopiecznych OPP to cios, bo pomimo tego, że deklarowane były niewielkie kwoty, to przekazane przez większe grono osób dawały stałą pomoc. A zatem pozostaje mi życzyć Wam bogactwa, bo wtedy wszyscy będziecie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, żeby starczyło dla Waszych rodzin, na podatki i pomoc potrzebującym 🙂

Великден

1 maja 2021


Здрaвых, спокійных, родинных Свят Великодных, смачного свяченого яєчка і пасхальной радости! Веcелых Cвят для вшыткых, котры рыхтуют ся до святкуваня за календарьом юлияньскым!
Χριστός ἀνέστη! Христос Воскрес! Chrystus Zmartwychwstał!
Ἀληθῶς ἀνέστη! Воістину Воскрес! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Alleluja !

2 kwietnia 2021


Aby był to czas uroczy, życzę Wam cudownej Wielkanocy.
Aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało.
Aby szynka nie tuczyła, atmosfera była miła.
Niechaj tradycja wodę leje, a zajączek niech się śmieje!

Христос Раждаєт ся! Во Вифлеємі! Славите Єго!

7 stycznia 2021

https://www.facebook.com/RadioExpres/videos/490383691488997

Здравых і спокійных Свят Різдвяных!
Христос Раждаєт ся! Во Вифлеємі! Славите Єго!
«Во Вифлеємі нині новина,
Пречиста Діва зродила Сина.
В яслах сповитий поміж бидляти,
Спочив на сіні Бог необнятий.»

Boże Narodzenie

24 grudnia 2020

Wszystkim, którzy zasiądą niedługo do wigilijnego stołu i rozpoczną świętowanie Narodzenia Chrystusa, życzę prawdziwie błogosławionych świąt! Oby upłynęły w zdrowiu i radosnym kolędowaniu 🙂
Chrystus się rodzi! Wychwalajmy Jego!