Великден’2023

15 kwietnia 2023

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Χριστός ἀνέστη! Ἀληθῶς ἀνέστη!

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Здрaвых, спокійных, теплых Свят Воскресенія Христового, смачного свяченого яєчка і пасхальной радости!

1,5 % podatku

3 lutego 2023

Już luty, czyli miesiąc kiedy otrzymujemy PIT-y i przygotowujemy się do sporządzenia rocznego rozliczenia. W tym roku można przekazać wybranej organizacji nawet 1,5 % podatku, więc nie rezygnujcie, proszę, z tego prawa. Wszystkich Was zachęcam do rozliczenia swojego podatku na moje leczenie i rehabilitację. Bardzo proszę o wpisanie numeru KRS 0000304472, a w rubryce Cel szczegółowy: „Dla Ireny Michalak”. Z góry serdecznie dziękuję!

Свята

6 stycznia 2023

Здрaвых, спокійных, родинных Свят Різдвяных i радісного колядуваня!

Христос Раждаєт ся!

Во Вифлеємі!

Славите Єго! 

Wigilia’2022

24 grudnia 2022

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Niech ten wspaniały, świąteczny czas przyniesie wszystkim duchową moc i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość 🙂

Wesołych Świąt!

1% podatku za 2021 r.

11 listopada 2022

Co roku jesienią Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TETRUSEK” dostarcza mi wykaz osób, które w zeznaniu podatkowym zadeklarowały na moje leczenie 1 % podatku. W ten sposób mam okazję podziękować konkretnym darczyńcom, a poprzez ten wpis także tym anonimowym 🙂 Piszę, żeby wyrazić wdzięczność wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Wam korzystam z prywatnej, domowej rehabilitacji. To ogromna pomoc, bo w moim przypadku regularne ćwiczenia z fizjoterapeutą są gwarancją utrzymania aktualnego stanu zdrowia i nadzieją na kolejną jego poprawę. Może się wydawać, że to niewiele, ale dzięki systematycznej i długotrwałej rehabilitacji mogę teraz siedzieć i na laptopie samodzielnie tworzyć ten wpis. Co prawda do fotela jestem przypięta pasem i zamiast klawiszy używam klawiatury ekranowej, ale to wielki postęp w porównaniu do stanu z sierpnia 2006 r. Wtedy tylko leżałam w łóżku, bo każda próba zmiany pozycji na troszeczkę wyższą kończyła się omdleniem. Wiem, na przykładzie innych chorych, jak mogło wyglądać moje życie – cały dzień w łóżku słuchając dźwięków respiratora i materaca przeciwodleżynowego. Poprawa mojego zdrowia następuje flegmatycznie, ale na tyle, żeby korzystać z takich przyjemności jak spacer, koncert, kino, czytanie książek. Nadal szukam informacji o nowatorskich metodach leczenia mojej dolegliwości, ale na razie medycyna nic pewnego nie ma do zaoferowania. Gdy nadejdzie ten dzień, dam znać.

Drodzy Darczyńcy, jeszcze raz gorąco dziękuję za 1 % podatku na moje leczenie i jednocześnie polecam się pamięci podczas wypełniania deklaracji PIT za 2022 r. 🙂

PIT 2022 za rok 2021

1 maja 2022
Uwaga! Ważna informacja dla osób wypełniających roczny PIT na ostatnią chwilę – termin do jutra! Ustawowo należy to zrobić do 30 kwietnia, ale jeśli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień, który jest ustawowo wolny od pracy, termin zostaje przedłużony i rozliczenie można składać do dnia następnego po dniu wolnym od pracy.
W tym roku 30 kwietnia przypada w sobotę, a 1 maja to niedziela, dlatego PIT za 2021 rok możemy złożyć najpóźniej w poniedziałek, 2 maja.

 

Великден’2022

24 kwietnia 2022

З нагоды Воскресенія Христового, желам вельо радости, здоровя, миру, надіі і спокійного прожытя світлого періоду Великодных Свят!

WESOŁEGO ALLELUJA!

17 kwietnia 2022

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka duchowa radość i okazja do rodzinnych spotkań. Życzę, aby ten wyjątkowy czas był wypełniony również miłością i pomocą, jaką możemy dać nie tylko najbliższym, lecz wszystkim potrzebującym.

 

Христос Раждаєт ся! Во Вифлеємі! Славите Єго!

6 stycznia 2022

«Во Вифлеємі нині новина,

Пречиста Діва зродила Сина.

В яслах сповитий поміж бидляти,

Спочив на сіні Бог необнятий.»

Здравых і благословенных свят Рождества Христового!

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2021