Христос Воскрес!

4 maja 2024

З нагоды Воскресенія Христового, з цілого серця желам Вам здрaвых, спокійных, радістных Свят і смачной паскы 🙂

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес! 

«Христос воскресе iз мертвых, смертiю смерт поправ i сущым во гробi жывот дарував!»

Wielkanoc’2024

30 marca 2024

Boże Narodzenie

24 grudnia 2023

W Bożego Narodzenia czas,
niech miłość będzie w Was.
Śniegu niech spadnie mnóstwo,
niech opuści Was ubóstwo.
Niech pokój wokół panuje,
a dobro nad złem króluje.
Niech zagości radość wkoło.
ma być pięknie i wesoło.
Oraz by Mikołaj święty,
wspaniałe przyniósł prezenty 🙂

 

Wyrazy wdzięczności za 1,5% podatku

22 listopada 2023

Rokrocznie jesienią, Zarząd stowarzyszenia SPON „Tetrusek”, którego jestem podopieczną, informuje mnie o stanie subkonta i przekazuje wykaz darczyńców. To dlatego dopiero dzisiaj, a nie w kwietniu, przesyłam gorące pozdrowienia i wyrazy wdzięczności wszystkim Ofiarodawcom, którzy zadeklarowali na moje leczenie 1,5% swojego podatku. Wasza pamięć i pomoc to dla mnie wielka radość, bo dzięki nim mam na subkoncie wystarczającą ilość środków, aby kontynuować leczenie. Cieszy mnie również fakt, że na wykazie już od wielu lat widnieją te same nazwiska, co pozwala mieć śmiałą nadzieję, że przy wypełnianiu już wkrótce kolejnego rozliczenia rocznego znowu będę mogła liczyć na Waszą pomoc. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I POLECAM SIĘ PAMIĘCI

Великден’2023

15 kwietnia 2023

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Χριστός ἀνέστη! Ἀληθῶς ἀνέστη!

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Здрaвых, спокійных, теплых Свят Воскресенія Христового, смачного свяченого яєчка і пасхальной радости!

1,5 % podatku

3 lutego 2023

Już luty, czyli miesiąc kiedy otrzymujemy PIT-y i przygotowujemy się do sporządzenia rocznego rozliczenia. W tym roku można przekazać wybranej organizacji nawet 1,5 % podatku, więc nie rezygnujcie, proszę, z tego prawa. Wszystkich Was zachęcam do rozliczenia swojego podatku na moje leczenie i rehabilitację. Bardzo proszę o wpisanie numeru KRS 0000304472, a w rubryce Cel szczegółowy: „Dla Ireny Michalak”. Z góry serdecznie dziękuję!

Свята

6 stycznia 2023

Здрaвых, спокійных, родинных Свят Різдвяных i радісного колядуваня!

Христос Раждаєт ся!

Во Вифлеємі!

Славите Єго! 

Wigilia’2022

24 grudnia 2022

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Niech ten wspaniały, świąteczny czas przyniesie wszystkim duchową moc i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość 🙂

Wesołych Świąt!

1% podatku za 2021 r.

11 listopada 2022

Co roku jesienią Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TETRUSEK” dostarcza mi wykaz osób, które w zeznaniu podatkowym zadeklarowały na moje leczenie 1 % podatku. W ten sposób mam okazję podziękować konkretnym darczyńcom, a poprzez ten wpis także tym anonimowym 🙂 Piszę, żeby wyrazić wdzięczność wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Wam korzystam z prywatnej, domowej rehabilitacji. To ogromna pomoc, bo w moim przypadku regularne ćwiczenia z fizjoterapeutą są gwarancją utrzymania aktualnego stanu zdrowia i nadzieją na kolejną jego poprawę. Może się wydawać, że to niewiele, ale dzięki systematycznej i długotrwałej rehabilitacji mogę teraz siedzieć i na laptopie samodzielnie tworzyć ten wpis. Co prawda do fotela jestem przypięta pasem i zamiast klawiszy używam klawiatury ekranowej, ale to wielki postęp w porównaniu do stanu z sierpnia 2006 r. Wtedy tylko leżałam w łóżku, bo każda próba zmiany pozycji na troszeczkę wyższą kończyła się omdleniem. Wiem, na przykładzie innych chorych, jak mogło wyglądać moje życie – cały dzień w łóżku słuchając dźwięków respiratora i materaca przeciwodleżynowego. Poprawa mojego zdrowia następuje flegmatycznie, ale na tyle, żeby korzystać z takich przyjemności jak spacer, koncert, kino, czytanie książek. Nadal szukam informacji o nowatorskich metodach leczenia mojej dolegliwości, ale na razie medycyna nic pewnego nie ma do zaoferowania. Gdy nadejdzie ten dzień, dam znać.

Drodzy Darczyńcy, jeszcze raz gorąco dziękuję za 1 % podatku na moje leczenie i jednocześnie polecam się pamięci podczas wypełniania deklaracji PIT za 2022 r. 🙂

PIT 2022 za rok 2021

1 maja 2022
Uwaga! Ważna informacja dla osób wypełniających roczny PIT na ostatnią chwilę – termin do jutra! Ustawowo należy to zrobić do 30 kwietnia, ale jeśli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień, który jest ustawowo wolny od pracy, termin zostaje przedłużony i rozliczenie można składać do dnia następnego po dniu wolnym od pracy.
W tym roku 30 kwietnia przypada w sobotę, a 1 maja to niedziela, dlatego PIT za 2021 rok możemy złożyć najpóźniej w poniedziałek, 2 maja.